پشت صحنه دوبله انیمیشن اسپایدرمن

9567 بازدید

توضیحات

دوباره مرد عنکبوتی این بار با تم سیاه

به راحتی می توان گفت مرد عنکبوتی معروف ترین شخصیت ابر قهرمانی دنیای کمیک است. از همان سال 1962 که توسط استن لی افسانه ای و استیو دیتکو خلق شد به سرعت به یکی از محبوب ترین شخصیت های کمیک تبدیل شد و همین محبوبیت باعث شد تا داستان های متفاوت و اقتباس های سینمایی و تلویزیونی بسیاری از این شخصیت تولید شود. یکی از شخصیت هایی که بعدا و در سال 2011 به دنیای کمیک مرد عنکبوتی اضافه شد شخصیت مایلز مورالز است. مایلز نوجوان سیاه پوستی است که قدرت هایی مانند مرد عنکبوتی به دست می آورد ولی با این تفاوت که در یک دنیای موازی با دنیای اصلی مارول زندگی می کند و در دنیا او همه چیز کمی تفاوت دارد.

این شخصیت جدید با نام مایلز مورالز قهرمان جدیدترین اقتباس سینمایی از سری داستان های مرد عنکبوتی یعنی انیمیشن سینمایی مرد عنکبوتی: سفر به دنیای عنکبوتی است. در این انیمیشن ستارگان معروف سینمایی مانند جیک جانسون، ماهرشالا علی، هیلی استاینفلد، شامیک مور، نیکلاس کیج و کریس پاین حضور دارند. یکی نقاط قوت انیمیشن مرد عنکبوتی: سفر به دنیای عنکبوتی داستان آن است. تا به امروز چندین اثر سینمایی براساس شخصیت مرد عنکبوتی ساخته شده بودند و تولید کنندگان این اثر به دنبال دلیل خوبی برای ساخته یک فیلم جدید بودند. شخصیت مایلز و داستان منحصر به فرد او این فرصت را در اختیار آن ها قرار داد.

داستان شخصیت مایلز به اندازه ی کافی جذابیت دارد ولی نوع روایت فیل لرد از این شخصیت باعث شده با یک فیلم ابر قهرمانی به دور از تمام کلیشه های داستان ها ابرقهرمانی مواجه باشیم. آن ها برای بازآفرینی این شخصیت از خالق آن یعنی برایان بندیس به عنوان مشاور استفاده کردند. اولین نسخه از انیماتیک انیمیشن مرد عنکبوتی: سفر به دنیای عنکبوتی برخلاف روال معمول انیمیشن های سینمایی حدود دو ساعت طول می کشید. دلیل این اتفاق وجود شخصیت های متعدد و داستان اکشن آن بود نویسندگان باید مطمئن می شدند داستان به خوبی پرداخت شده است. تمایل نویسندگان این اثر برای طولانی تر کردن انیماتیک آن گنجاندن هرچه بیشتر جزییات و المان های برای پرداخت بیشتر داستان بود. و با کاهش صحنه های کم اهمیت تر در نهایت به فرمت استاندارد 90 دقیقه فیلم های سینمایی رسیدند.

مایلز از معدود شخصیت های ابرقهرمانی سیاه پوست است. علایق او از موزیکی که گوش می دهد تا استعداد و اشتیاقش برای نقاشی های خیابانی، درگیری و کشمکش هایش با پدر و مادرش از او یک شخصیت باورپذیر ساخته فردی که طیف بیشتری از افراد جامعه بتوانند با او ارتباط برقرار کرده و به خوبی با او همزاد پنداری کنند. ارتباط او با عمویش هم یکی از نقاط مهم داستان است عمو آرون مانند عمو بن نسخه ی اصلی مرد عنکبوتی نقشی کوتاه اما اساسی در شناخت قهرمان داستان به ما ایفا می کند. ولی فراموش نکنیم که این در این دنیا تفاوت های کوچکی با دنیای اصلی مرد عنکبوتی دارد و عمو آرون نکات پنهانی همراه خود دارد.

نقطه ضعفی که داستان های ابرقهرمانی از آن رنج می برند تکراری بودن داستان کلی آن است. قهرمان باید افراد شرور مبارزه کند و در نهایت بر آن ها پیروز شود. اما در داستان هایی که یک قهرمان جدید معرفی می شود این نقطه ضعف هم درآن کم رنگ تر می شود. چون زمانی از آن صرف نمایش آشنایی قهرمان با قدرت هایش است. و فرصت خوبی برای سازندگان آن فراهم می کند تا نحوه آموزش و یادگیری و پیشرفت قهرمان را به تصویر بکشند، جایی که فضای بیشتری برای ایجاد موقعیت های نو و خلاقانه دارند. سازندگان انیمیشن مرد عنکبوتی: سفر به دنیای عنکبوتی هم به خوبی از این فرصت استفاده کرده اند تا صحنه های جذاب و دوست داشتنی خلق کنند.


تگ‌ها:

کارتون ترکی,انیمیشن ترکی,دوبله ترکی,دانلود انیمیشن ترکی,دانلود کارتون ترکی,دانلود دوبله ترکی,دانلود کارتون جدید