شرایط و قوانین مرجوعی کالا

ارسال و تحویل ایده آل  کالاهای سفارش داده‌شده به مشتریان گرامی و جلب رضایت ایشان همواره از اصول و ارزش های بنیادین شرکت فرهنگی دیجیتالی باریش سسی بوده است. در همین راستا این شرکت کوشیده است با فراهم نمودن بهترین روش‌های بسته‌بندی کالا و انتخاب سیستم‌های حمل‌ونقل ایمن و قابل‌اطمینان، کالاهای خریداری‌شده را با تضمین سلامت و اصالت فیزیکی به دست مصرف‌کنندگان عزیز برساند.

اما ممکن است به هرحال مشتریان عزیز در فرآیند خرید و تحویل کالا با مشکلاتی روبه‌رو شوند که خدمات پس از فروش و امور مشتریان شرکت فرهنگی دیجیتالی باریش سسی می‌کوشد تا مطابق شرایط ذیل اقدامات لازم را جهت رفع مشکلات احتمالی به عمل آورد.

لازم و ضروری است که مشتریان گران‌قدر بامطالعه موارد ذیل و اطلاع کافی از شرایط خرید و مرجوعی سفارش‌ها، باریش سسی را در ارائه هر چه‌بهتر خدمات یاری رسانند.

فروشگاه اینترنتی باریش سسی در خصوص محصولاتی که نیاز به مهلت تست دارند، 48 ساعت مهلت زمانی جهت بازگشت کالا در نظر گرفته است که رعایت شرایط مندرج دربندهای آتی به‌منظور مرجوع نمودن کالا ضرورت دارد.

جهت استفاده از گارانتی سلامت و اصالت فیزیکی، می‌بایست حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از تحویل کالا، درخواست خود را از طریق یکی از روش‌های ارتباط با کارشناسان امور مشتریان که در ادامه به آن‌ها اشاره‌ شده است، با ذکر شماره پیگیری به واحد امور مشتریان اطلاع دهید. لازم به ذکر است که کالا باید در وضعیت نو بوده و آثار استفاده مانند لک، رنگ‌پریدگی، پارکی، خش و سوختگی روی کالا نباشد.

جهت مرجوعی کالا، می‌بایست کالا، در بسته بندی اولیه خود (بدون نوشتن توضیحات بر روی بسته بندی اولیه کالا) به همراه تمامی متعلقات و هدایا، در جعبه‌ای جداگانه بدون اینکه در عملیات حمل‌ونقل آسیبی به کالا و بسته‌بندی اصلی آن وارد گردد، از طریق پست جمهوری اسلامی ایران به آدرس " تبریز خیابان علامه طباطبایی (چای کنار) نرسیده به بیمه تأمین اجتماعی جنب قنادی بوغدا داخل کوچه پلاک 2 ساختمان طلایه داران با کد پستی 5154785578 " به همراه رسید پستی کالا مرجوع گردد. بهتر است جهت پیگیری، عکس و یا کپی رسید مذکور را نزد خود نگه‌دارید.

در خصوص گروه کالاهایی که شامل 48 ساعت ضمانت بازگشت کالا می‌باشند می‌بایست مشتریان گرامی ظرف مدت 48 ساعت پس از دریافت کالا از روش‌های ذیل با کارشناسان امور مشتریان باریش سسی تماس حاصل نمایند:

– می‌توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت 9 الی 17 با واحد امور مشتریان به شماره 04133360053 تماس حاصل فرمایید.

– همچنین می‌توانید از طریق تلگرام به آدرس @barishsesi1 مراجعه نموده و با ارسال شماره پیگیری کالای موردنظر، موضوع را به اطلاع واحد امور مشتریان برسانید.

– شما قادر خواهید بود با ارسال شماره پیگیری کالا به ایمیل sales@barishsesi.com ، درخواست خود را به اطلاع واحد امور مشتریان برسانید.

 

1- ایراد یا اشکال فنی در کالای خریداری‌شده

 ایراد یا اشکال فنی می‌بایست حداکثر ظرف مدت‌زمان 48 ساعت پس از دریافت کالا توسط مشتری، به واحد خدمات پس از فروش کالا باریش سسی اعلام گردد.

ایراد و اشکال فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن) که به علت استفاده ناصحیح مشتری بر روی کالا ایجاد می‌گردد، مشمول سرویس خدمات استرداد کالا نخواهد شد.

مغایرت در مشخصات یا ظاهر فیزیکی کالا با اطلاعات مندرج در سامانه باریش سسی ،ملاک مغایرت کالا، عدم تطابق مشخصات فنی درج‌شده آن کالا در سایت باریش سسی می‌باشد. عدم تطابق کالای خریداری‌شده با عکس آن در وب‌سایت، مغایرت محسوب نمی‌گردد.

چنانچه مغایرت تنها با باز کردن بسته‌بندی اصلی کالا قابل‌تشخیص باشد، مشتری می‌بایست جعبه و کارتن اصلی را نگهداری و کالا را جهت استرداد در آن قرار دهد.

مغایرت کالا با اطلاعات مندرج در سایت  باریش سسی باید ظرف مدت 48 ساعت از زمان تحویل کالا با استفاده از روش‌های پیش  بینی شده، به اطلاع خدمات پس از فروش باریش سسی رسیده باشد.

به درخواست‌های خارج از موعد ترتیب اثر داده نخواهد شد.

 

 2 - انصراف مشتری از خرید

  مشتری می‌تواند ظرف مدت 48 ساعت از تاریخ ثبت سفارش مراتب انصراف خود را از خرید با استفاده از روش‌های پیش‌بینی‌شده به واحد امور مشتریان اطلاع‌رسانی کند؛ در این حالت چنانچه سفارش هنوز به مرحله ارسال نرسیده باشد مشتری باید هر چه سریع‌تر درخواست انصراف خود را از طریق تلفن تماس 04133360053 به واحد پیگیری سفارش‌ها اطلاع دهد. در چنین شرایطی نیاز به پرداخت هیچ‌گونه وجهی توسط مشتری نخواهد بود.

در صورت ارسال کالا برای مشتری و انصراف وی از خرید، مشتری موظف به پرداخت هزینه‌های بازپس‌گیری‌ فرستادن کالا هست.

باز پس فرستادن کالا صرفاً در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در شرایط آکبند بوده و بسته‌بندی، برچسب‌ها و حتی پاکت آن باز نشده باشد. لذا تنها عدم استفاده از کالا دلیل مرجوع نمودن آن نخواهد بود.

 

3 - آسیب‌دیدگی در اثر حمل‌ و نقل

 باریش سسی با توجه به سیستم بسته‌بندی خود، کالاها را به‌صورت کاملاً ایمن، استاندارد و مطابق با معیارهای پستی از طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران برای وی ارسال می‌نماید و در صورت آسیب دیدگی کالا، به‌منظور تسهیل در امور پیگیری و رفاه حال مشتریان، خسارت وارده را جبران خواهد نمود.

مشتری می‌تواند از تحویل گرفتن کالای آسیب‌دیده خودداری ورزیده تا جهت بررسی به خدمات پس از فروش باریش سسی مرجوع گردد.

در تمامی موارد فوق مشتری بایستی ظرف مدت 48 ساعت از زمان تحویل کالای آسیب‌دیده و یا عدم تحویل آن، مراتب را به امور مشتریان اطلاع‌رسانی نماید.

 

4 - فرآیند مرجوعی کالا

 در صورت تصمیم به مرجوع کالا ابتدا می‌بایست از طریق شماره تماس 04133360053 مراتب و دلیل مرجوعی به اطلاع واحد خدمات پس از فروش فروشگاه اینترنتی باریش سسی رسانده شود.

پس از بررسی درخواست توسط واحد خدمات پس از فروش، طی تماس تلفنی با مشتری شرایط و شیوه‌های بازگشت کالا، با توجه به نوع ایراد و مشکل مطرح‌شده به اطلاع وی خواهد رسید.

مشتری باید ظرف مدت 48 ساعت از زمان تماس امور مشتریان، کالا را از طریق روش‌های اعلام‌شده، برای امور مشتریان ارسال نماید.

جهت مرجوعی کالا، مشتری بایستی همراه با کالاهای مرجوعی خود، برگه مربوط به باز پس‌گیری کالا که همراه با سفارش برای وی فرستاده‌شده است را پرکرده و برای امور مشتریان ارسال نماید.

پس‌ازاینکه به‌وسیله روش‌های مورد تأیید شرکت، کالای فروخته‌شده عودت داده شود، تیم کنترل کیفیت با انجام تست کارشناسی، مراتب را جهت تعویض و یا مرجوع وجه، پیگیری خواهند نمود.

چنانچه کالای مرجوعی پس از بررسی‌های کارشناسی بخش خدمات پس از فروش فاقد ایراد تشخیص داده شود و یا کالا فاقد شرایط مرجوعی باشد مجدداً برای مشتری ارسال خواهد شد.

تعویض کالا و یا مرجوع وجه مربوطه، حداقل ظرف مدت 48 ساعت پس از زمان تحویل­ کالا به خدمات پس از فروش باریش سسی، صورت خواهد گرفت.

 

5 - هزینه مرجوعی کالا

 در صورت تأیید شرایط مرجوعی کالا توسط کارشناسان واحد خدمات پس از فروش، هزینه‌های ارسال و مرجوعی بر عهده شرکت فرهنگی دیجیتالی باریش سسی خواهد بود.

در صورت انصراف مشتری از خرید و یا تشخیص عدم احراز شرایط استرداد از سوی واحد خدمات پس از فروش، هزینه‌های مرجوعی و ارسال مجدد کالا بر عهده مشتری خواهد بود.

وجه پرداختی مشتری و هزینه‌های مرجوعی کالا به شماره‌حساب اعلامی مشتری ظرف مدت 48 ساعت از قطعیت شرایط مرجوعی واریز خواهد شد.